top of page

Group

Public·15 members

Krasnal Pl


Popularny wrocławski krasnal Życzliwek stanął w wileńskim Ogrodzie Bernardyńskim. Uroczyste przekazanie krasnala odbyło się w środę z udziałem delegacji Wrocławia. W czwartek Życzliwek przybędzie też do Kowna.
Krasnal PlTego dnia zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego, który zamieni się w wielką, kolorową proekologiczną i wrocławską krasnoludkową osadę! Na scenie zobaczycie bajki, a w kolejnych namiotach znajdzie się masa atrakcji dla starszych i młodszych krasnali.


Rodzinna gra miejska to tradycja Festiwalu Krasnoludków. W tym roku krasnale opowiedzą graczom ciekawostki ze świata zwierząt, inspirując się atrakcjami naszego wrocławskiego ZOO oraz występującymi w ZOO Wrocław zagrożonymi gatunkami.


Pierwszy, roboczy model zaakceptował Prezydent Rafał Dutkiewicz, zielone światło właśnie się zapaliło. To był początek 2005 roku - Magistrat zlecił wykonanie kilku pierwszych figur: Rzeźnika, Syzyfków, Pracza, Szermierza i Strażnika, które stanęły w lecie tego samego roku. Zgodnie z założeniami do projektu włączały się instytucje związane z Wrocławiem a urzędnicy miejscy zajęli się promocją wydarzenia. Kolejne figury powstały dla Centrum SPA przy Teatralnej, Herbapolu, Epi, Wrocławskiego Parku Biznesu. Do dzisiaj w projekt włączyło się setki osób i instytucji a krasnale stoją w wielu miejscach naszego miasta, czasem poza nim, niejednokrotnie za granicą Polski.


Okazało się, że krasnal został dosłownie wyrwany z rąk złodziei. Damian Słojkowski z firmy ZŁOM szczecin.pl będąc na spacerze z psem dostrzegł krasnala w rękach zbieraczy. Po skutecznej interwencji odzyskał krasnala.


Prosimy o dokonywanie wcześniejszych zgłoszeń do turnieju. Zgłoszenia proszę przesyłać mailowo na adres krasnal@polonia.wroclaw.pl (proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia dziecka, szkołę/przedszkole oraz imię i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia szachowe w danej placówce).


Wpisowe: 75 zł do każdego turnieju. Wpisowe do turnieju płacone przelewem na konto klubu. Po potwierdzeniu przelewu dziecko zostanie dodane do listy startowej. Koniecznie proszę przesłać potwierdzenie przelewu na adres krasnal@polonia.wroclaw.pl.


Ile krasnali jest we Wrocławiu? Tego nie wie nikt. Miejska polityka stawiania skrzatów na prywatnych terenach jest dość liberalna, dlatego każdy, kto stawia krasnala na własnym terenie, nie musi tego nawet nikomu zgłaszać. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page